Відео мікс

Розробка і створення свого відео. Професійна обробка відео
ГоловнаПрограмні засоби для комп'ютерного відеомонтажаІмпортування вихідних відеофрагментів і відеозахват

Імпортування вихідних відеофрагментів і відеозахват

Відеофільм складається з окремих фрагментів, які мають бути імпортовані в програму або створені в ній. У першому випадку відеофайли повинні зберігатися на жорсткому диску в одному з підтримуваних програмою форматів; *.avi, *.mpeg, *.wmf, *.asf. У другому випадку їх можна отримати (захопити) від будь-якого відеоджерела — відеомагнітофона, телевізора, відеокамери і зберегти на жорсткому диску.
Природно, що для цього до компьютерв мають бути підключені відповідні апаратні засоби.

Спочатку розглянемо спосіб введення в програму фрагментів, що зберігаються у файлах на жорсткому диску комп'ютера.

При введенні в програму відеофайлу він не змінює свого розміщення на жорсткому диску, просто в програму заносяться відомості про його положення (тобто повна дорога). З цієї причини до закінчення роботи над створенням відеофільму, файли, в яких зберігаються ті, що входять в нього відеофрагменти, не повинні віддалятися і не повинно змінюватися їх розміщення. Якщо ж цього правила не дотримуватися, то при спробі використовувати переміщений або видалений файл буде виведене повідомлення з пропозицією знайти його (мал. 16.7).

Якщо їм скористатися, то відкриється діалогове вікно Знайти Х.Х (Х.Х — ім'я шуканого файлу) (мал. 16,8).

Якщо файл був переміщений, то його можна буде знайти, а якщо видалений, то поправити дїло вже не можна (хіба що, порившись в Корзині).

Відомості про імпортований в програму файл, як вже наголошувалося вище, зберігаються в спеціальній теці Моя збірка і вкладених в неї теках-збірках. При великих об'ємах роботи доцільно створити зручна кількість Збірок, привласнивши кожному з них ім'я, зв'язане з його вмістом. Для того, щоб перейменувати теку, потрібно клацнути па їй правою кнопкою миші і в контекстному меню, що відкрилося вибрати пункт Перейменувати. Тепер з клавіатури можна вводити нове назва. Той же результат можна отримати, якщо виділити що підлягає перейменуванню теку і натискувати клавішу .

Виділите збірку, в яку має бути поміщений файл, що імпортується у Головному меню виконаєте команду Файл, і в переліку, що відкрився виберіть пункт Імпорт (мал. 16.9).

(Той же результат може бути отриманий, якщо скористатися клавіатурною комбінацією .) У діалоговому вікні Виберіть файл, що імпортується, потрібно вказати файл, в якому зберігається відеофрагмент, а потім клацнути на кнопці Відкрити (мал. 16.10).
Діалогове вікно закриється, а вибраний відеофрагмент буде перенесений у полі для розміщення вихідних фрагментів, причому в якості зображення, представленого в цьому полі, фігуруватиме перший кадр відеофрагменту (мал. 16.11),
Мал. 16.11. Імпортований фат в програмі

Представлення відеофрагментів у вигляді мініатюрного зображення першого кадру не є єдино можливим. Після клацання на кнопці Вистави відкриється перелік, що містить 3 пункти (мал. 16.12).

Пункт Ескізи вам вже знаком. Інтерес представляє пункт Зведення що дозволяє отримати різну інформацію про файл (мал. 16.13).

Операцію імпортування фрагментів слід виконати для всіх вихідних файлів створюваного відеофільма, розміщуючи їх в створених тематичних Збірках.
Для спрощення монтажу більш менш довгі відеофрагменти інколи корисно розділити на окремі сиени. Нагадаємо, що так називають епізоди, зняті, як правило, з однієї крапки, при яких вміст кадрів змінюється трохи. Таке розбиття можна виробити уручну, але програма може його виконати і автоматично (у програмі цей процес називається "Розбиття на кліпи"). Для того, щоб доручити програмі розбиття фрагмента на сцени потрібно до початку процесу імпорту виконати команду Вигляд, і в переліку, що відкрився, вибрати пункт Параметри..., що приведе до відкриттю однойменного діалогового вікна (мал. 16.14),

Тепер потрібно встановити прапорець в полі Автоматично створювати кліпи а потім — клацнути на кнопці ОК. Після такого налаштування при імпортуванні файлу він автоматично буде розбитий на сцени.

Розбиття на сцени вимагає деякого часу, яке залежить від об'єму вихідного файлу.

Прогрес-індикатор дозволяє стежити за ходом процесу.
Для відміни автоматичного розбиття на сиени встановлений прапорець має бути знятий.
Якщо ж розбиття на сцени виявилося невдалим або якщо в нім відпала необхідність, окремі сцени можна об'єднати. Для цього потрібно виділити що підлягають об'єднанню сцени, клацнути правою кнопкою миші на будь-якій з них, і в контекстному меню, що відкрилося, вибрати пункт Об'єднати (мал. 16.15) .Ріс. 16.14. Діалогове вікно Параметри Мал. 16.15. Об'єднання сцен

Тепер розглянемо процес відеозахвату.
Виконаєте команду Файл, і в переліку, що відкрився, виберіть пункт Запис (можна скористатися клавіатурною комбінацією ). Це приведе до відкриття однойменного діалогового вікна (мал. 16. 16).

У цьому вікні належить виконати ряд налаштувань. Вони гранично спрощені вних майже не використовуються кількісні характеристики які замінені якісними, що покликане полегшити цей процес для недостатньо дослідних користувачів. Ета хороша ідея, до жалю, не доведена до логічного кінця, і проведення деяких налаштувань зв'язано, як ви побачите з подальшого, з деякими незручностями.
У правій частині вікна розміщений досить великий екран, і якщо джерело відеосигналу підключений, ви побачите на нім зображення.У полі Запис можна вибрати один з трьох варіантів: Відео і аудіо. Лише вілсо і Лише аудіо. Нижче приведена інформація про відео і аудіопристрої які використовуватимуться в процесі запису. Якщо в комп'ютері встановлено декілька пристроїв, то вибрати бажані можна в діалоговому вікні Зміна пристрою, який відкриється після клацання на кнопці Змінити пристрій... (мал. 16.17).

Клацання на кнопці Налаштуванні приведе до відкриття діалогового вікна Властивості, що містить дві вкладки. На вкладке Відеодекодер можна вибрати використовуваний телевізійний стандарт (мал. 16.18), а на вкладці Підсилювач відеопроцесора можна набудувати деякі параметри зображення (яскравість, контрастність і тому подібне) (мал. 16.19).
Ці налаштування дуже важливі, оскільки вони дозволяють поліпшити якість зображення, проте виконувати їх доводиться методом послідовних наближень, оскільки вироблювані дії неможливо контролювати по зображенню, яке в процесі налаштувань не доступно. Це незручно, але за декілька кроків можна добитися прийнятних результатів. Потім потрібно нибрать параметри запису. У тому, що відкривається переліку в полі Налаштування передбачено чотири можливості: Низьке якість, Середня якість, Висока якість і Інше. Нижче наводиться інформація про основні параметри вибраного варіанту (швидкість потоку, розмір кадру, частота кадрів). Якщо вибрати варіант Інше, то з'явиться додаткова можливість вибору якості зображення (мал. 16.20).

Еслі є необхідність в автоматичному розбиття записуваного фрагмента на сцени (нагадаємо, що в цій програмі вони називаються кліпи), потрібно встановити прапорець Створити кліпи.

Для початку запису потрібно клацнути на кнопці Записі, а для її зупинки на тій же кнопці, яка тепер називається Зупинити. Слід пам'ятати, що сам процес запису починається з деяким запізненням після натиснення на кнопку (приблизно 5 секунд).
Відключення запису можна автоматизувати, встановивши прапорець Обмежити час запису і задавши її тривалість в розташованому поруч лічильнику. Час, прошедшєє від початку запису, можна прочитати під екраном.

Після завершення запису автоматично відкривається вікно Збереження файлу Widows Media, в якому знов створеному файлу потрібно привласнити ім'я. За умовчанням файл буде збережений з розширенням *.wmv у теці Мої відеозаписи.

Після клацання на кнопці зберегти пройдет деякий час, потрібне для створення кліпу, про що буде виведено відповідне повідомлення (мал. 16,21).

Потім станеться повернення в робоче вікно програми, а перший кадр фрагмента буде представлений на екрані. Створений запис може бути проглянута.

Передбачена можливість захвату окремих кадрів відеопослідовності, хоча реалізована вона далеко не кращим образом. Для захвату кадру потрібно клацнути на кнопці Сфотографувати. Це приведе до відкриття діалогового вікна Зберегти фотографію (мал. 16.22).

У цьому вікні потрібно дати ім'я створюваному файлу, який за умовчанням буде збережений у форматі *.jpg у теці Мої малюнки. Як видно, така процедура утрудняє захват близько розташованих кадрів.


Установка і запуск програми

Програма встановлюється на жорсткий дисдо досить швидкий і без проблем, займаючи після установки близько 15 Мбайт дискового простори (програма Adobe Audition займає близько 27 Мбайт). У початку процесу установки пропонується...

Установка програми

Програма не пред'являє високих вимог до апаратної частини ПК. • Процесор — тактова частота не нижче 300 МГЦ. • ОЗУ — не менше 64 Мбайт; • Вільне місце на жорсткому...

Програма jetaudio

Програма прекрасно оформлена, дуже зручна в роботі, має велика кількість всіляких функцій, чудово відтворює звук. Програма розроблена компанією Jetaudio, Inc. Установка програми на жорсткий диск відбувається швидко і безпроблемно. Після...
Починаємо відеомонтаж

Процес відеомонтажа починається із створення проекту — так називається файл, призначений для збереження виконаної роботи. При запуску програми новий проект створюється автоматично. Спершу слід перенести потрібні відеозображення з Альбому в...




Облако тегов

вікна вибрати діалогового запису зображення кадрів клацання клацнути кнопці параметри переліку полі прапорець приведе програму пункт розбиття сцени файл якість

Починаємо відеомонтаж

Процес відеомонтажа починається із створення проекту — так називається файл, призначений для збереження виконаної роботи. При запуску програми новий проект створюється автоматично. Спершу слід перенести потрібні відеозображення з Альбому в...
Background

Після клацання на кнопці Color відкриється стандартне діалогове вікно Колір, в якому можна вибрати потрібний колір фону. Вибраний колір займе своє місце як фон в активному вікні. Три ползункових регулювальника...
Відео мікс