Відео мікс

Розробка і створення свого відео. Професійна обробка відео
ГоловнаПрограмні засоби для комп'ютерного відеомонтажаКороткий огляд програм для комп'ютерного відеомонтажа

Короткий огляд програм для комп'ютерного відеомонтажа

Небачені темпи розвитку обчислювальної техніки і її проникнення у всі галузі людської діяльності не могли не торкнутися виробництва відеофільмів. Впровадження комп'ютерних методів монтажу виробило справжню революцію, дозволивши не лише корінним образом змінити методику монтажу і підвищити його якість, але і використовувати його для створення виняткових по своїй зрілийищності відеоефектів, створення яких старими засобами або неможливо або зажадало б гігантських витрат і зусиль.

Закономірно, що комп'ютерні технології стали використовуватися в е р б процесі любительського відеомонтажа. Цій обставині сприяв той факт, що останніми роками сталася масова комп'ютеризація, і сьогодні комп'ютери стали майже настільки ж невід'ємним побутовим пристроєм, як відеомагнітофон або телевізор.

Програми для відеомонтажа, які використовують професіонали багатофункціональні, мають колосальні можливості і, через це досить складні. Для любительського відеомонтажа, дуже багато прийоми, які використовують професіонали, виявляються абсолютно зайвими. Враховуючи цю обставину, деякі фірми спеціально для непрофесійного використання розробили спрощені варіанти програм, які нескладні у використанні і здатні задовольнити потреби більшості любителів. Ці програми поширюються на комерційній основі, але більшість має умовно-безкоштовні варіанти, призначені для ознайомлення.

Слід пам'ятати, що складні програми вимогливіші до ресурсам комп'ютера, чим прості.

Існує чимала кількість програм призначених для любительського відеомонтажа. Вони розрізняються своїми можливостями, вартістю, а також зручністю їх використання. Не дивлячись на великі відмінності, у всіх програм для відеомонтажа багато загального, та інакше і бути не могло — адже вони призначені для виконання однієї і тієї ж роботи, спосіб якої відпрацьований в течію десятків років при виробництві кінофільмів і доведений до досконалості у техніці комп'ютерного відеомонтажа.
При проведенні комп'ютерного відеомонтажа, основним інструментом є програма. Саме тому значне місце в книзі відведено опису різних програм. З многочисленних що існують програм, відібрано декілька найбільш вдалих, розрахованих на різний рівень підготовки аматорів.

Для початкуючих аматорів, що роблять перші кроки у відеомонтажі найбільш відповідними виявляться програми Movie Maker і MGI Videowave.

Програма Movie Maker є простою, проте, її можливостей цілком достатньо для монтажу перших фільмів. Ета програма володіє двома безперечними перевагами. По-перше, вона входить до складу операційної системи Windows ХР, і якщо на вашому комп'ютері встановлена ця сучасна операційна система, то вам немає необхідності витрачати засоби і час на придбання програми відеомонтажа, займатися її установкою на жорсткий диск, У вас все готово, і ви, не барившись, можете запустити цю програму і приступати до відеомонтажа.
Друга перевага програми полягає в її простоті і приємно оформленому дружньому інтерфейсі, що дозволить без длітельного ознайомлення з програмою поринути в творчий процес.

Програма MGI Videowave дещо складніше, але вона володіє великою можливостями. Робота з програмою не викличе жодної скрути. Потрібно сказати, що для оформлення призначеного для користувача інтерфейсу вибрані трохи похмурі кольори.
Для підготовленіших аматорів, що опанували ази відеомонтажа призначені лве більш просунутих програми: Pinnacle Studio і Ulead Vidcostudio.
Програма Pinnacle Studio розроблена компанією Pinnacle System Inc. яка широко відома не лише як розробник програмного забезпечення, але і як виробник всіляких апаратних засобів для відеомонтажа, у тому числі і розрахованих на використання аматорами. Спеціально для використання з цими засобами розроблена програма Pinnacle Studio, яка часто поставляється спільно з ними.
Ця програма має велику кількість функцій, приємно оформлений і інтуїтівно зрозумілий інтерфейс, дуже зручна в роботі. Завдяки цим якостям програма користується великою популярністю і набула широкого поширення у всьому світі.
Програма Ulead Videosludio розроблена тайваньською компанією Ulead Systems, яка є розробником великої кількості програм для роботи з графікою і відео, призначених для непрофесіоналів. Ці програми відрізняються ретельністю опрацювання, зручним і в багато чому інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, що забезпечило ним величезну популярність.

Як мовиться, поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Длі тих аматорів, які захочуть освоїти прийоми, використовувані професіоналами, приведений опис двох складних програм: Ulead Mediastudio і Adobe Premier.

Програма Ulead Mediastudio є напівпрофесійною що володіє великою кількістю засобів, що дозволяє виконувати дуже складні елементи відеомонтажа.

Програма Adobe Premier призначена для професіоналів. Наслідком цього є її деяка громіздкість, а також відома складність. Проте, багато аматорів, особливо ті, які отримали певний досвід монтажу, ра-
ботаючи з простішими програмами, використовують її своїй діяльності. Для роботи з цією програмою немає необхідності осягати всі її можливості і тонкощі, досить ознайомитися з основними функціями, які з лишком вистачає навіть дослідним аматорам.

І ще одне зауваження. Уважний читач зверне увагу на те що однотипні за призначенням елементи інтерфейсу при описі різних програм називаються по-різному. Це відбувається тому, що автор прагнув дотримуватися термінології, прийнятої в описуваній програмі. Саме такий підхід дозволяє уникнути різночитань і непорозумінь при роботі з конкретною програмою. Тому, така неоднозначність в термінології не повинна удівлятьчитача.

Якщо на вашому ПК встановлена операційна система Windows XP, то ви можете скористатися для відеомонтажа програмою Windows Movie Maker, яка входить до складу пакету цієї операційної системи.

Програма Windows Movie Maker відноситься до категорії нескладних програм, призначених, в першу чергу, для початківців аматорів. Вона проста в освоєнні і використанні, але, проте володіє достатнім набором засобів, що дозволяє проводити все необхідні при монтажі операції, хоча і в обмеженому об'ємі і не завжди з належними зручностями.

У програмі можна підбирати окремі відео фрагменти, міняти їх взаємне розташування, підбирати їх тривалість. Програма дозволяє вбудовувати в створюваний відеофільм фотографії та інші нерухомі зображення, дозуючи тривалість їх показу на екрані. Передбачена синхронна робота із звуком, а також можливість створення доомбінірованних записів авторського тексту, звучного на фоні музики. Можна працювати безпосередньо з відеокамерою і відеомагнітофоном.
Ця програма може бути використана на початковому етапі збагнення азів відеомонтажа навіть в тих випадках, коли відеокамера ще не придбана. Використання простій і відносно недорогої \№Камеры дозволить освоювати премудроєті відеозйомки і техніку відеомонтажа. Така камера не вимагає спеціальних апаратних засобів для сполучення з комп'ютером — вона підключається до стандартного USB-порту, яким оснащені всі сучасні комп'ютери.

Звичайно, такий варіант не може замінити повноцінну відеокамеру: зйомку можна вести лише в безпосередній близькості від комп'ютера та і якість зображення не можна отримати особливо високим. Тим не менш, при відносно невеликих витратах ви зможете виробляти відеозйомку родинних торжеств, і створювати відеофільм про прошедшем події.

Робота з програмою Windows Movie Maker багато в чому нагадує роботу з іншими програмами аналогічного призначення, тому освоєння прийомів роботи з цією програмою з'явиться прекрасною школою для освоєння складніших програм.


Прослухування файлів, записаних на жорсткому диску

Для прослухування файлів, записаних на жорсткому диску, слід клацнути на кнопці ЯЛ1Л аби перемкнутися у відповідний режим, а потім відкрити файли, що підлягають програванню. Для відкриття файлів, що підлягають програванню,...

Альбом

Всі вихідні матеріали, які використовуватимуться при створенні відеофільму мають бути перед початком роботи імпортовані у Альбом. Зображення альбому, що дійсно нагадує альбом з сторінками, що перекидаються, розташовано у верхньому левомкуту...

Програма Cool 3d

В деяких програмах відеомонтажа, рассчитанних на початківцях аматорів, засоби для створення титрів не дуже обширні. У таких випадках для цих цілей можна використовувати інші програми і імпортувати створені в них...
Робота з виділеною ділянкою фонограми

Спеціально для роботи з виділеною ділянкою фонограми призначені кнопки, зосереджені на інструментальній панелі Edit (мал. 14.45). Тут знаходяться наступні кнопки: • Undo last action — за допомогою цієї кнопки можна...
Облако тегов

maker movie pinnacle studio ulead windows аматорів відеомонтажа великою використання використовують володіє дозволяє засобів монтажу призначені програма робота розроблена складні

Монтажна панель

Монтажна панель (у програмі вона називається Storyline) є тим местомом, де воєдино збираються фрагменти майбутнього відеофільму.
Зміна властивостей виділеного кліпу

Цей інструмент дозволяє виробити точне підрізування кліпу на його початку, кінці, або з двох сторін.Для роботи в цьому режимі потрібно клацнути на однойменній кнопці j^jj, яка розташована зліва. У вікнах...
Відео мікс