Відео мікс

Розробка і створення свого відео. Професійна обробка відео

Програма Paint

Для того чтоби запустити програму потрібно клацнути на кнопці Пуск, відкрити перелік Всі програми, вибрати пункт Стандартні, а потім — Paint. Це приведе до відкриття Головного вікна програми (мал. 16.29).

Ця програма має чималі можливості по роботі з графікою, проте тут булет розглянуте лише те, що відноситься до створенню титрів.
Виконаєте команду Малюнок, і в переліку, що відкрився, виберіть пункт Атрибути (мал. 16.30).

Це приведе до відкриття однойменного діалогового вікна (мал. 16. 31).
У полі Поширювала введіть 320, а в полі Висота введіть 240. Встановите перемикач в полі Одиниці виміру в положення Крапки, а перемикач в полі Палітра в положення Кольорова і клацніть на кнопці ОК.

Створена заготівка дозволяє створити напис на білому фоні, що при перегляді відеофільму різко контрастуватиме з його першими кадрами і викличе неприємне ощущеніє. Тому напис краще робити на кольоровому фоні. У інструментальній панелі клацніть на кнопці Виділення.

Введіть курсор миші в поле зображення (він набуде форми перехрестя), натискуйте ліву кнопку і утримуючи її в тому, що натискує положенні перетягнете курсор з верхнього лівого в правий нижній кут поля зображення і відпустите кнопку, що натискує. Пунктирна, що з'явилася рамка повинна розташовуватися по контуру поля заготівки. Якщо це не так, то слід внести поправки. Підведіть курсор до одою з реперів крапок, і після того, як він набере вигляду двонаправленої стрілки натискуйте ліву кнопку і, утримуючи її в положенні, що натискує, перетягнете лінію в потрібне місце і відпустите кнопку, що натискує.

Тепер в розташованій внизу вікна палітрі, потрібно вибрати колір заливки. Вибір кольору визначається художнім смаком автора відеофільму, єдине, що слід враховувати при виборі кольори це те, що він має бути помірно насиченим і не дуже мрачним, В лівому куті палітри розміщено два квадрати. Верхній показує вибраний колір, а ніжній показує колір фону. Для зміни кольорів слід клацнути в палітрі лівою кнопкою миші для вибору основного кольори, і правою — для вибору кольору фону. Встановите обоє кольору однаковими, В палітрі може не виявитися потрібного вам кольору. У таких випадках двічі клацніть мишею на одному з кольорів, які ви не передбачаєте використовувати, що приведе до відкриття стандартного діалогового вікна Зміна палітри (мал. 16.32).

Після клацання на кнопці Визначити циет стане доступній додаткова частина цього вікна (мал. 16.33), в якій представлена практично необмежена можливість по підбору потрібного кольору.

Після того, як потрібний колір підібраний, клацніть на кнопці Додати в набір. Вибраний колір займе вільне вічко в полі Додаткові кольори. Клацніть
на цьому вічку, а потім на кнопці ОК. Діалогове окно Зміна палітри закриється, а колір вказаного вами вічка в палітрі кольорів програми Paint заміниться на підібраний вам".

У інструментальній панелі клацніть на кнопці Заливці. Переведіть курсор миші в полі зображення (він набере вигляду відерця, з якого виливається фарба) і шелкніте лівою кнопкою миші. Поле забарвиться в вибраний вами колір.

Тепер можна приступити до створення напису. У інструментальній панелі клацніть на кнопці Написі. Перевеліте курсор в полі зображення і переміщаючи мишу обкреслите рамку в якій буде размешена напис. У рамці з'явиться текстовий курсор, що дозволяє почати введення тексту. Не забудьте змінити основний колір. У осоружному випадку текст матиме той же колір, що і фон і напис не буде видна. Колір напису повинен гармонувати з кольором фону і виразно на нім виділятися так, щоб напис міг читатися без всякого напруга.

Атрибути тексту можуть бить змінені. Для цього потрібно клацнути правою кнопкою миші в полі напису і в контекстному меню, що відкрилося, вибрати пункт Панель атрибутів тексту. У панелі, що відкрилася, можна змінювати атрибути тексту (мал. 16.34).
Мал. 16.34. Панель зміні атрибутів тексту

Готове зображення з текстом потрібно зберегти у файлі. Для цього слід виконати команду Файл і в переліку, що відкрився, вибрати пункт Зберегти як. У однойменному діалоговому вікні потрібно дати ім'я створеному файлу і вибрати теку для його збереження. За умовчанням файл буде поміщений в теку Мої малюнки. Прослідите, аби файл зберігався форматі *.jpeg (мал. 16.35).

Цікавіше виглядають титри, якщо напис виконаний на фоні зображення. Бажано, аби зображення було пов'язане з тематикою відеофільму.
Виконаєте команду Файл і в тому, що відкрився підміню виберіть пункт Відкрити, а потім виберіть файл, в якому зберігається потрібне вам зображення. Появівшєєся
зображення, швидше за все, матиме інші розміри, чим вам потрібні (нагадаємо, що зображення повинне мати розмір 320x240 пікселів) і його доведеться підігнати під потрібних. Спочатку визначите, який розмір має зображення. Для цього потрібно відкрити вже знайоме вам діалогове вікно Атрибути. Запишіть значення, вказані в полях Ширина і Висота. Знайдіть величину зміни по одній із сторін розділивши необхідний розмір на відповідне записане значення і отриману величину помножте на 100%. Тепер з меню програми виконаєте команду Малюнок, а в переліку, що відкрився, виберіть пункт Растянуть/наклоніть (мал. 16.36).

У однойменному діалоговому вікні в полі Розтягнути вкажіть отриману величину як для горизонтального, так і для вертикального розмірів (інакше з'являться спотворення) (мал. 16.37).

Тепер потрібно підігнати другий розмір. Для цього можна скористатися декількома різними прийомуми. Один з простих полягає в наступному.

Виконаєте команду Правку і в переліку, що відкрився, виберіть пункт Виділити все (мал. 16.38).

Тепер можна скористатися крапками реперів і змінити розмір перетягуючи відповідну крапку в потрібне положення.

Для фону напису можна використовувати не все зображення, а лише найцікавішу його частину. Клацніть на кнопці Виділенні і виділите на зображенні потрібну частину, клацніть на ній правою кнопкою миші, а потім в контекстному меню, що відкрилося, виберіть пункт Копіювати. Потім послідовно виконаєте наступні дії: команда Файл — пункт Створити, команда Правка — пункт Вставити. Остаточно розмір зображення підганяється у вже знайомому вам діалоговому вікні Атрибути установкою розмірів 320x240.

Після того, як робота над зображенням закінчена, можна приступити до створення напису. Про те, як це робиться, детально розказано вище.

Як фонове зображення особливо доречно використовувати кадри із створюваного відеофільму (мал. 16.39).

Про те, як отримати зображення окремого кадру і зберегти його файлі, вже було розказано,

Перед тим, як продовжити розповідь про те, як вставити отриману напис у вмонтовуваний відеофільм, відзначимо, що можливості програми Paint по створенню титрів не обмежуються розказаним. Можна використовувати різні геометричні побудови, можна створювати "рукописний" текст, який при його акуратному виконанні дуже добре виглядає. Для створення рукописного тексту потрібно скористатися одним з наявних інструментів (олівець, кисть аерограф). Курсор миші прийме контури пибранного інструменту і при його переміщенні по полю зображення при лівій кнопці, що натискує, миші залишатиме на екрані відповідний слід. Послетого, як створення титрів закінчене і вони збережені, програма Paint може бути закрита.

Тепер, коли файли, що містять написи створені, можна повернутися до програмі Windows Movie Maker і продовжити перерваний процес монтажу.
Підготовлені титри мають бути вставлені в належне місце в створюваному відеофільмі. Для цього потрібно виконати команду Файл в е р б що відкрився підміню вибрати пункт Імпорт. У діалоговому вікні Виберіть файл, що імпортується, виділите файл, що містить створений напис, і шелкнуть на кнопці Відкрити. Зображення, що містить напис буде поміщено в Область збірок, а також на екран плеєра. Тепер напис слід перетягнути в Робочу область на призначене для її місце. За умовчанням напис демонструватиметься 5 секунд проте цей час легко змінити. Для цього потрібно перейти до вигляду Тимчасова діаграма, виділити фрагмент, що містить напис, підвести покажчик миші до її правого краю, а потім, коли він прийме від двонаправленої стрілки, перетягнути його в потрібному напрямі контролюючи при цьому тривалість відтворення напису по тимчасовій шкалі. Тут же може бути здійснений наплив напису і першого фрагмента, що виглядає дуже ефектно.

Якщо можливості по створенню титрів в програмі Paint здадуться вам недостатніми, то можна скористатися якій або іншою програмою, наприклад, Cool 3d, яка дозволяє створювати всілякі написи, у тому числі об'ємні і анімі-рованниє. Про роботу з цією програмою розказано в главі J1.


Використання буфера обміну

Робота з буфером обміну має деякі особливості. Програма може працювати із стандартним буфером обміну Windows, але, окрім того, вона має ще свій п'ятимісцевий буфер, в якому можна зберігати фрагменти звукового...

Прискорення роботи

Відоме, що робота з тривимірною графікою (а створення об'ємних написів відноситься саме до цієї області) вимагає значних ресурсів обчислювальної системи. При їх недоліку робота дуже сповільнюється або стає зовсім неможливою....

Озвучування відеофільму

Створення фонограми для озвучування любительського відеофільму особливо в тих випадках, коли фонограма досить складна, містить і мову, і музику, і шуми, є складним творчим процесом істотно спростити який допомагають спеціальні...
Transition Effects — створення міжкадрових переходів

При монтажі відеофільму окремі його фрагменти мають бути сполучені між собою. Процес їх з'єднання називається створенням міжкадрового переходу. Способів таких переходів відома безліч — від простого з'єднання кінця попереднього фрагмента...




Облако тегов

paint атрибути відкрився вікна виберіть вибрати зображення клацніть кнопці колір команду курсор миші напис натискує полі пункт розмір тексту файл

Audio Studio — ззданіє звукового супроводу

Для роботи із звуком передбачений спеціальний режим Audio Studio. Знаходячись в цьому режимі, можна додавати звукове супровід до створюваного відеофільму, видаляти непотрібні звуки підганяти довжину звукового файлу, прослухувати звукове супровід....
Починаємо відеомонтаж

Процес відеомонтажа починається із створення проекту — так називається файл, призначений для збереження виконаної роботи. При запуску програми новий проект створюється автоматично. Спершу слід перенести потрібні відеозображення з Альбому в...
Відео мікс