Відео мікс

Розробка і створення свого відео. Професійна обробка відео
ГоловнаЗвук у відеофільміМузика у відеофільмі

Музика у відеофільмі

Студии звукозаписи

Дуже важливе відповідність музики і зображення. Одне і те ж зображення при різному звуковому супроводі може сприйматися абсолютно по-різному. В більшості випадків музичний супровід підбирається з готових записів.
Джерелом звуку для відеофільму може стати компакт-диск із записом звуку. В даний час звук на компакт-дисках записується в форматі МРЗ або в спеціальному форматі для запису аудіо компакт-дисків. У першому випадку файли можуть безпосередньо бути скопійовані на жорсткий диск стандартними засобами операційної системи і використані для озвучування вашого видеофільма.
Із записами на аудіо компакт-дисках ситуація декілька інша. Звичайно можна використовувати аналоговий сигнал, який поступає з CD-ROM дисковода на звукову карту. Проте, такий спосіб далеко не кращий. Лічений з компакт-диска цифровий сигнал перетвориться в аналогову форму цифро-аналоговим перетворювачем, який вбудований в CD-ROM дисковод, і у такому вигляді подається на звукову карту. На звуковій карті відбувається перетворення аналогового сигналу в цифровій після чого він записується на жорсткий диск. Таким чином; по дорозі до жорсткого диска звуковий сигнал зазнає два взаємовиключних і тому абсолютно непотрібних перетворення. Ці перетворення не лише не потрібні, вони шкідливі, оскільки всяке перетворення такого роду наводить до неминучого погіршення якості сигналу.
Завдання дозволяє вирішити спеціальна програма, яка копіює сигнал з компакт-диска на жорсткий диск, минувши перетворення в аналогову форму. При цьому якість сигналу может не відрізнятися від оригінала.

Такі програми, які здійснюють пряме перетворення записаного на компакт-диск цифрового сигналу в цифровий сигнал записаний на жорсткий диск в
форматі *.wav або *.mp3, отримали узагальнене найменування аудіограбберов або ріпперов.

Нижче будуть розглянуті програми, що дозволяють виробити таку запис.
В деяких випадках для звукового супроводу можуть виявитися корисними старі записи на вінілових пластинках. В даний час це рідкість, але в деяких ще до цих пір зберігаються вінілові пластинки і програвачі для них. На таких пластинках інколи зберігаються унікальні записи і включення таких записів або їх фрагментів в створюваний відеофільм може додати йому визначене своєрідність.
Перш за все, необхідно переписати звук, що міститься на пластинці на жорсткий диск ПК..

Для відтворення грампластінки при її перезаписі, слідує використовувати високоякісний програвач, який має бути ретельно відрегульований. У високоякісному програвачі слідує відрегулювати частоту обертання диска, величину притискної сили і величину антискачуючої сили. Оскільки інструкції до програвачам, швидше за все, навряд чи збереглися, а від точності цих налаштувань багато в чому залежить якість відтворення, тут приведені основні правила їх виконання.

• Налаштування частоти обертання диска. Більшість вінілових пластинок повинні відтворюватися при частоті обертання диска 33,33 об,/мін. Відхилення цієї частоти в будь-яку сторону веде до відповідній зміні тональності записаного звуку. Відхилення частоти обертання на 1% вже помітно на слух (правда, не всіма). Тому більшість програвачів забезпечені регулювальником частоти обертання і вимірником частоти для контролю встановлюваною величини. Часто використовується простий стробоскопічний частотозаходів. На бічну поверхню диска нанесені стробоскопічні мітки, які освітлюють неоновою лампою. Обертаючи ручку регулювальника установки частоти, слід добитися такого положення, при якому мітки здаються нерухомими. Інколи замість стробоскопічного застосовується цифровий частотомір. Деякі дорогі моделі програвачів мають кварцеву стабілізацію частоти обертання диска і у них, природно, органи регулювання і контролю не передбачені,

• Налаштування притискної сили. Тонарм збалансується таким образом, аби створювалася невелика сила, що притискує голку до канавці. Якщо ця сила недостатня. то голка ненадійно стримується у канавці і якість відтворення погіршується. З іншого боку збільшення цієї сили наводить до посиленого зносу поверхні канавки, оскільки за рахунок невеликої площі кінчика голки навіть при невеликому зусиллі притиснення виникають величезні питомі тиски на канавку. У високоякісних програвачах, оснащених елліптичеськимі діамантовими голками, це зусилля повинне лежати в діапазоні від 0,01 до 0,03 Н. У нашому випадку його доцільно встановити поблизу верхньої межі. Регулювання здійснюється поворотом спеціального балансира, шкала якого має відповідне градуювання.

• Налаштування антискачуючої сили. При програванні грамплатівки виникає так звана скачуюча сила, яка прагнути обернути тонарм у бік цента диска. При цьому збільшується тиск на внутрішню канавку запису, що наводить до спотворенням звуку. Спеціальний механізм створює силу протилежного напряму, покликану компенсувати скачуючу силу. Скачуюча сила залежить від положення тонарму, а що антискачує сила постійна по величині. Тому повної компенсації досягти не удається. Регулювальника антискачуючої сили потрібно встановити в середнє положення.

Вихід програвача потрібно з'єднати кабелем з лінійним входом звукової карти, вустановленной у вашому комп'ютері. Для цього знадобиться екранований кабель, на одному кінці якого знаходиться стандартний роз'єм мініджек, а на іншому кінці застарілий вже і що зараз не використовується три або п'ятиконтактний роз'єм. Швидше всього, такого кабелю у вас не знайдеться і його доведеться виготовити самостійно або замовити.

Що підлягає перезапису пластинку потрібно ретельно очистити від пилу. Пластинки легко електризуються і до них притягуються найдрібніші частки пилу. Якщо пил не видалити, то вона викликатиме додаткові шерехи і клацання в процесі відтворення пластинки. Забігаючи трохи вперед, скажімо, що багато дефектів в записі можливо буде усунути при подальшому редагуванні, але процес редагування вимагає деяких навиків, займає тривале час, тому, слід прийняти можливі заходи для здобуття запису можливо високої якості.

Пил можна видаляти антистатичними серветками, хорошовидаляє пил спеціальна щіточка, яка в обов'язковому порядку включалася в комплектацію програвача вінілових пластинок.

Тепер все готово для того, щоб приступити до процесу перезапису з пластинки на жорсткий диск.

Запис виробляється за допомогою якої або програми, в якій передбачена ця функція. Не дивлячись на те, що така функція передбачена в більшості плеєрів, краще використовувати спеціалізовані програми. Дуже добрі результати можна отримати, використовуючи програму Cool Edit 2000 або Cool Edit Pro. Ета програма детально описана в главі 14, тому тут розказано лише про те, як виробити запис.

1. Запустите програму (мал. 13.1).
Виконаєте команду File, і в переліку, що відкрився, виберіть пункт New. Це приведе до відкриття діалогового вікна New Waveform.
Той же результат буде отриманий, якщо скористатися клавіатурною комбінацией , або клацнути на кнопці Create new wave that is initially blank Щ] у інструментальній панелі.

2. У діалоговому вікні New Waveform належить встановити параметри записи. Перш за все, слідує в полі Sample Rate з приведеного переліку вибрати потрібну частоту дискретизації звукового сигналу. О виборі цього параметра неодноразово говорилося вище, тому обмежимося нагадуванням, що для здобуття якості, порівнянної з аудіо компакт-диском, слід вибрати частоту 44(00 Гц.

3. У полі Channels потрібно вибрати типа запису: Mono або Stereo, Дуже старі пластинки, випущені приблизно до 1964 року були монофонічними, і при їх перезаписі, природно, немає сенсу вести запис в стереорежіме. Тип запису позначений на етикетці пластинки (мал. 13.2),

4. Тепер потрібно вибрати кількість рівнів квантування. У полі Resolution передбачена можливість вибору з трьох варіантів: 8 bit, 16 bit і 32 bit. Нагадаємо, що якість аудіо компакт-диска забезпечується вибором 16 bit. Точнішу обробку звуку можна отримати, використовуючи 32 bit.

5. Запустите програвання пластинки, і якщо всі підключення виконані правильно, то ви почуєте записаний на пластинці звук.

6. Набудуйте рівень запису. Вище вже неодноразово говорилося про те яке важливе значення має правильне налаштування для здобуття якісному запису.
Клацніть на розташованій в системному трєє кнопці 1ромкость рЦ правою кнопкою миші, і в контекстному меню, що відкрилося, виберіть пункт Регулювальник гучності.

7. У вже знайомому вам діалоговому вікні Playing Volume Control виконаєте з меню команду Параметри, і в переліку, що відкрився виберіть пункт Властивості.

8. У однойменному діалоговому вікні, що відкрилося, встановите перемикач в полі Налаштування гучності в покладенийиеЗапис, а в поле Відображувати регулювальників гучності встановите прапорці проти пунктів Recording Volume Control і Line-in
(мал. 13.3).

9. Після клацання на кнопці ОК на екран буде виведено діалогове вікно Recording Volume Control (мал. 13.4).

10. Клацніть на кнопці Record — розташований в ній світловий індикатор світитиметься червоним кольором, а індикатори рівня в діалоговому вікні Recording Control і і вікні програми запису будуть показувати поточний рівень сигналу. Краще користуватися точнішим індикатором програми запису. Рівень не повинен перевищувати 0 db. Регулювання здійснюється повзунком Гучність " секції Line-in. Звернете увагу: рівні в каналах не повинні мати істотна відмінність. При дуже великій постійній різниці в каналах, що досягає величини 3 db, потрібно вирівняти рівні повзунком Баланс. Його точна установка за допомогою миші скрутна, тому краще налаштування виробляти іспользуя клавіші <<->и <—*>. Для того, щоб це стало можливим, потрібно клацнути мишею на повзунку, після чого довкола нього утворюється тонка рамка. Тепер можна використовувати клавіші із стрілками для регулювання посилення в каналах, орієнтуючись на свідчення індикатора рівня.

11. Запис, що проводиться, є пробним, і її тривалість можна обмежити декількома десятками секунд. Для припинення запису потрібно повторно клацнути на кнопці Record — червоний індикатор при цьому згасне.

12. Для прослухування пробного запису слід клацнути на кнопці Play, або скористатися клавіатурною комбінацією . Якщо виявляться які
то недоліки, слід уточнити налаштування і повторити пробну запис. Проте, швидше за все, запис вийде задовільного якості (або, точніше, вона відповідатиме якості запису на вініловій пластинці)., Тепер можна приступати до запіси. Раніше всього, потрібно створити нову заготівку (бланк) для запису, так само, як це було зроблено для пробного запису, а потім починати запис точно так само, як це робилося при пробному записі, не змінюючи при цьому вироблених налаштувань. Ввідна канавка на пластинці має малу тривалість, і до початку звучання запису потрібно встигнути клацнути на кнопці Record, He слід побоюватися того, що запишуться зайві звуки — надалі їх дуже легко видалити. Взагалі слідує керуватися правилом: краще записати зайве, чим що те пропустити. Видалити зайве просто, а для відновлення пропущеного, як правило, потрібно буде повторити запис. По цій же причині краще записувати пластинку цілком від початку і до кінця навіть в тому випадку, якщо не всі записи передбачається використовувати.

* Для завершення запису слід повторно клацнути на кнопці Record.
* Зроблений запис слід прослухати, спершу хоч би фрагментарно, а потім зберегти в файлі на жорсткому диску. Для цього потрібно виконати з меню команду File, і в переліку, що відкрився вибрати пункт Save As... У діалоговому вікні Save Waveform, що відкрилося As слід вказати ім'я новостворюваного файлу і вказати теку, в яку він має бути поміщений (мал. 13.5).


Основні правила підготовки титрів

Природно, що кожен фільм має свої власні, інколи дуже оригінальні титри. Проте, існує деякий стереотип їх побудови. Яким би способом не створювалися титри, вони повинні задовольняти декільком простим правилам. 1....

Установка програми

Програма не пред'являє високих вимог до апаратної частини ПК. • Процесор — тактова частота не нижче 300 МГЦ. • ОЗУ — не менше 64 Мбайт; • Вільне місце на жорсткому...

Анімація і відео

Самарские видеостудии - скидки на монтаж видео. Програма оснащена чималим набором засобів для створення анімованих написів. При цьому використовується простий метод: ви повинні створити перший і останній кадр послідовності, а...
Робоче вікно програми

Побудова робочого вікна програми добре продумана і дуже зручно. Воно складається з ряду панелей, призначених для виконання сповна певних функцій (мал. 17.13). На жаль, при оформленні деяких панелей використовується надмірно...




Облако тегов

control вікні вибрати використовувати діалоговому диска жорсткий запису звуку клацнути кнопці компакт налаштування обертання перетворення пластинки сигналу сила частоти якості

Normalize

Налаштування цього ефекту виробляються в діалоговому вікні Normalize (мал. 14.56). Використання цієї функції дозволяє нормалізувати звукові файли тобто зробити різні файли однаковими по динамічному діапазону який вони використовують. У полі...
Envelope

Цей ефект дозволяє створювати що амплітудну огинає сигналу тобто встановлювати закономірність, відповідно до якої буде змінюватися гучність звучання фонограми у міру її програвання. Та, що амплітудна огинає може бути створена...
Відео мікс