Відео мікс

Розробка і створення свого відео. Професійна обробка відео
ГоловнаТитриМетоди створення титрів

Методи створення титрів

В любительських відеофільмах ще відносно недавно використовувалися лише прості написи. Це пояснюється тим, що процес створення титрів для любительського відеофільму, особливо мальованих або з рухомим текстом, був досить трудомісткий. При зйомці титрів використовувалися багаточисельні прийоми, що дісталися в спадок від любительського кіно. Наприклад, для створення ефекту рухомому напису, вона малювалася на аркуші паперу, що закріплюється на барабані, який повільно обертався за рукоятку в процесі зйомки.
Конструктивні особливості відеокамери (відсутність оптичного паралакса, можливість зйомки зблизька, наявність об'єктиву із змінною фокусною відстанню), я також особливості самій технології відеозйомки (можливість проглянути знятий матеріал відразу ж после зйомки і при необхідності внести зміни), значно спрощують процес зйомки титрів по порівнянню з тим, як це було в любительському кіно.

Виробники любительських відеокамер постаралися ще в більшій мірі полегшити цей процес. З цією метою в більшості відеокамер передбачено зберігання в пам'яті декілька стандартних написів (зазвичай 8—10), які найбільш універсальні і частіше всього можуть виявитися корисними при любительських відеозйомках. У число написів зазвичай входять такі, як "Моя сім'я", "День народження", "Відпочинок" і тому подібне Зазвичай в набір входять написи на декількох мовах, і через меню відеокамери можна вибрати потрібний.

Використовувати готовий напис дуже просто. За допомогою меню вибирається мова і потрібний текст, який видно внизу видошукача. При зйомці цей текст належиться на зображення.

Це може бути як рухоме зображення, так і нерухоме, або гладкій кольоровий фон. Дуже ефектно виглядає напис на деяких фактурах (наприклад, на тканині).
Напис знімається необхідний час, а потім зйомка припиняється і напис (через меню) віддаляється з поля видошукача. Потрібно сказати, що в написах російською мовою часто містяться помилки (наприклад, замість напису "Моя сім'я" можна зустрітися з написом "Моя сім'я").

Природно, що обмежений набір написів звужує творчі можливості при зйомці відеофільму. Тому в дорожчих відеокамерах інколи передбачається можливість не лише користуватися готовими написами, але і створювати оригінальні написи. Для цього у відеокамеру вбудовується так званий генератор написів (на таких відеокамерах інколи наноситься напис Character Generator). У пам'яті такого генератора зберігається набір символів, в який окрім букв алфавіту входять цифри і знаки перепинання. В процесі підготовки оригінального напису на екран видошукача виводяться псе доступні символи. За допомогою кнопок навігації можна вибрати потрібний символ, копія якого переноситься в чергову позицію рядка створюваного тексту. Так, послідовно символ за символом можна набрати необхідну фразу. Обмеженням є довжина такої фрази, яка зазвичай не може містити більше, ніж 15—20 символів. Створена фраза може бути перенесена в пам'ять і зберігатися в ній разом із стандартними фразами. Зазвичай в пам'яті передбачається місце для декількох таких фраз. Якщо фраза стає непотрібною, вона може бути видалена з пам'яті, звільняючи, таким чином, місце для нової фрази.

Звичайно, наявність такого генератора і можливість створювати самі всілякі написи істотно розширює можливості при зйомці відеофільму.
У деяких відеокамерах можливості створення оригінальних титрів ще більш розширені за рахунок зміни зображення шрифту, його розмірів і кольору, а також за рахунок застосування до напису встроєнних цифрових ефектів. Потрібно відзначити, що процес створення оригінальною написи в такий спосіб досить копітке заняття.
Положення справ корінним чином змінилося після того, як аматори почали використовувати комп'ютерний відеомонтаж. Багато програм призначені для любительського монтажу, дозволяють створювати титри, які не поступаються професійному кінематографу.

При цьому творча фантазія майже нічим не обмежена, що дозволяє здійснити найсміливіші задуми швидко і без особливих зусиль. Тому, в тих випадках, коли монтаж відеофільму ведеться з допомогою комп'ютерної програми, немає сенсу використовувати які те інші методи для створення написів і цей процес доцільно поєднати з процесом монтажу, Про те, як створюються написи в процесі комп'ютерного відеомонтажа, ви взнаєте з опису відповідних програм.


Основні правила підготовки титрів

Природно, що кожен фільм має свої власні, інколи дуже оригінальні титри. Проте, існує деякий стереотип їх побудови. Яким би способом не створювалися титри, вони повинні задовольняти декільком простим правилам. 1....

Виділення області фонограми

1. Для виділення ділянки фонограми можна використовувати простій і наочний метод: курсор миші слідує більш менш точно перемістити в район фонограми, що підлягає виділенню, і клацнути лівою кнопкой. При цьому...

Програма jetaudio

Програма прекрасно оформлена, дуже зручна в роботі, має велика кількість всіляких функцій, чудово відтворює звук. Програма розроблена компанією Jetaudio, Inc. Установка програми на жорсткий диск відбувається швидко і безпроблемно. Після...
Створення титрів

Для роботи в цьому режимі потрібно клацнути на однойменній кнопці. Це приведе до відкриття вікна цього режиму. У програмі передбачена можливість створення титрів двох типів: повнокадрові і накладні титри. Повнокадрові...
Облако тегов

відеокамерах відеофільму використовувати входять допомогою зазвичай зйомці зображення любительських меню можливість можливості набір написи пам'яті процес сім'я створення створювати титрів

Захват цифрового відео

При захваті цифрового відео, вікно програми матиме вигляд показаний на мал. Is.17. У верхній лівій частині вікна размешен Альбом, в який будуть поміщатися захоплені відеофрагменти. Правіше за нього розташований Плеєр...
Вироблений запис має бути збережений у файлі.

В програмі предусмотрена можливість запису дикторського коментаря. Особливість цього запису полягає в тому, що вона повинна відповідати подіям, що відбуваються на екрані. Для цього в процесі запису на екрані плеєра...
Відео мікс