Відео мікс

Розробка і створення свого відео. Професійна обробка відео
ГоловнаОсновні відомості про програмуVideo Editor — перегляд і редагування відеозображень

Video Editor — перегляд і редагування відеозображень

На самому початку роботи ви проглянули наявний у вашому розпорядженні знятий матеріал, відібрали найбільш відповідні для створюваного відеофільму файли і перенесли їх в бібліотеку. Відібрані файли можуть не повністю личити для монтажу і над ними ще належить попрацювати з тим, аби вони повною мірою або, в всякому випадку, настільки, наскільки це можливо, відповідали б поставленим завданням.

Найчастіше в знятому фрагменті зустрічаються невдалі кадри деякі сцени можуть виявитися надмірно довгими. Тому, перше що необхідно зробити, це ще раз проглянути відібрані фрагменти і видалити з них все зайве і мешаюшєє. Це зручно робити скориставшись режимом роботи Video Editor. При переході в цей режим під переглядовим екраном з'явиться панель управління (мал. 17.20).
Рис, 17.20. Панель управління режимом Video Editor

При перегляді файлу можуть бути встановлений два маркери: один в початку, а інший в кінці ділянки, підмета збереженню. Для їх установки передбачені кнопки Mark In-point і Mark Out-point. Для точного визначення места установки маркера слідує поблизу потрібного ділянки зупинити перегляд, клацнувши на кнопці Pause, а потім використовуючи кнопки по-кадрового переміщення, виробити точну установку.
Аби переконатися в правильності установки маркерів, потрібно клацнути на кнопці Play Ц і проглянути виділений фрагмент. Якщо з'ясується, що були допущені неточності, то слідує операцію по установці маркерів повторити. Якщо вирізаний файл потребує подальшого скорочення то це зробити просто — досить просто пересунути маркери. Якщо ж вирізаний файл має бути розширений, то роботу припаде починати спочатку. Клацніть правою кнопкою миші в області переглядового екрану і в контекстному меню, що відкрилося, виберіть пункт Close. Все повернеться у вихідне положення і діяти потрібно, як описано вищим, але цього разу обачніше.
Після того, як в результаті контрольного перегляду ви переконаєтеся що виділення зроблене правильно, клацніть на кнопці Trim. У діалого, що відкривсявом вікні Збереження слід вибрати теку для розміщення новостворюваного файлу і привласнити йому ім'я, під яким він буде збережений у форматі *.avi. Знов створений файл буде також автоматично помішаний в бібліотеку, що дозволяє його використовувати при монтажі відеофільму.

У цьому режимі роботи передбачена можливість розрізати початковий файл на дві частини. Це може виявитися потрібним, наприклад, при паралельному монтажі. В цьому випадку потрібно встановити початковий маркер в точку розрізу і клацнути на кнопці Split. При цьому обоє частини, ділення фрагмента, що вийшли в результаті, виявляться перенесеними на монтажний стіл, а на переглядовому екрані буде виведений перший кадр другої частини файлу, що розрізає.

Обоє частини фрагмента можуть бути збережена в бібліотеки у внутрішньому форматі програми *.sen. Для того, щоб це стало можливим, потрібно клацнути на отриманому зображенні і в контекстному меню, що відкрилося вибрати пункт Add to Library. У діалоговому вікні, що відкрилося Збереження потрібно вибрати теку для розміщення файлу, що зберігається, і дати йому ім'я. Якщо по яких те причинам бажано зберегти файл форматі *.avi, то потрібно перетягнути з монтажного столу зображення переглядовий екран, а потім клацнути на нім правою кнопкою миші. У контекстному меню, що відкрилося, потрібно вибрати пункт Save Trimmed Clip..., і в діалоговому вікні, що відкрилося, Збереження... вибрати теку для розміщення файлу, що зберігається, і дати йому назву.

Поважно відзначити, що операції по видаленню непотрібних частин файлу виробляються не над самим оригіналом, а над його копією. Оригінал в незмінному вигляді залишається в бібліотеці і може бути використаний повторно. Це дозволяє багатократним використанням описаного вище прийому вирізувати з вихідного файлу декілька потрібних ділянок які пізніше будуть об'єднані в єдине ціле.

У цьому режимі передбачена можливість змінювати яскравість і колірность зображення, що у багатьох випадках дозволяє скоректувати неточності налаштувань при зйомці. Ще одна можливість полягає в відключенні кольору. Її інколи використовують як художній прийом. Для відключення кольору потрібно встановити прапорець в полі Gray.
Якщо результати проведених налаштувань представляються задовільними, то слід клацнути на кнопці Apply.

Для відміни всіх зроблених налаштувань слід клацнути на кнопці Reset. Для виходу з цього режиму роботи слід клацнути на кнопці Close.


Основні відомості про програму

Програма MGI Videowkve розроблена корпорацією MGI Software Corp. Вона призначена спеціально для любительського монтажу відеофільмів і орієнтована, в першу чергу, на початківцях і малодосвідчених аматорів. Проте, програма володіє набором функцій,...

Монтажна панель

Монтажна панель (у програмі вона називається Storyline) є тим местомом, де воєдино збираються фрагменти майбутнього відеофільму.

Программірованіє часу настання деяких подій

При використанні програвача передбачена можливість програмування виконання деяких дій в заздалегідь встановлений час. Для цього використовується робота в режимі Alarm для переходу в який слід клацнути на кнопці ALARM На...
Типи титрів

Спочатку, в німому кіно, написи виглядали практично однаково — білий напис на чорному фоні, проте, поступово вони стали всілякішими. Використовувалися складніші шрифти вводилися різні рамки. Поступово змінився фон: почали використовуватися...
Облако тегов

editor video відкрилося вікні вибрати дозволяє збереження клацнути кнопці контекстному меню можливість налаштувань пункт розміщення теку установки файлу форматі частини

Програми для роботи із звуком

Видеостудии Екатеринбурга У всіх програмах відеомонтажа передбачені ті або інші засоби для роботи із звуком, проте, не завжди набір можливостей, що надаються, достатній і зручний. Тому для підготовки звукової частини...
Панель вибору режимів роботи

На цій панелі розташовані кнопки, що дозволяють вибрати один робочих режимів програми. Детальніше про цю панель і режими роботи програми розказано нижче.
Відео мікс