Відео мікс

Розробка і створення свого відео. Професійна обробка відео
ГоловнаОсновні відомості про програмуTransition Effects — створення міжкадрових переходів

Transition Effects — створення міжкадрових переходів

При монтажі відеофільму окремі його фрагменти мають бути сполучені між собою. Процес їх з'єднання називається створенням міжкадрового переходу. Способів таких переходів відома безліч — від простого з'єднання кінця попереднього фрагмента з початком наступного, до створення між ними всевозможних ефектів: напливів шторок і тому подібне Міжкадровий перехід виконує не лише технічну роль сполучної ланки між двома фрагментами, але інколи він є художнім елементом, додаючи особливий сенс кадрам, що змінялися. Тому в програмах відеомонтажа зазвичай передбачається чималий набір всіляких технічних прийомів для рішення цієї задачі.

Для початку роботи слідує, перш за все, виділити на монтажному столі той міжкадровий перехід, над яким вестиметься робота. Для цього досить на нім просто клацнути мишею. При цьому стане активною кнопка вибору цього режиму, яка інакше недоступна. Клацання на цій кнопці активізує вибраний режим, нижче переглядового екрану з'являється його робоча панель, а в бібліотечну панель додається вкладка Trans, на якій приведена безліч різних варіантів переходу, які можливо використовувати.

Тепер все готово для того, щоб начать створення міжкадрового переходу. До речі, є і простіший спосіб почати роботу нал створенням міжкадрового переходу: слід двічі клацнути на символі переходу на монтажному столі, після чого він буде виділений, а відповідний режим буде включений (мал. 17.27).
Потрібно сказати, що по простоті, наочності і зручності використання, цей режим роботи багато в чому перевершує інші програми.

Панель управління цим режимом лаконічна і інтуїтивно зрозуміла (мал. 17.28).
У верхній частині зліва розташовано зменшене зображення першого кадру передування переходу фрагмента, а справа розташовано зменшене зображення першого кадру з подальшого фрагмента. Нижче за зображення приведена тривалість кожного з фрагментів в секундах. Ці відомості носять довідковий характер і в рамках цього режиму роботи не можуть Бути змінені.

У читача може виникнути питання, чому приведено зображення первого кадру попереднього фрагмента, адже стиковка буде вироблятися з останніми кадрами. Це зроблено дтя простоти. На переглядовому екрані можна побачити зображення саме того кадру, з якого почнеться міжкадровий перехід.

У невеликому квадратному вікні, розташованому між зображеннями приведена анімована схема вибраного переходу. Тут попередній фрагмент змальований чорним кольором, а подальший — білим. Встановлена тривалість переходу відображується на розташованому нижче лічильнику. Тривалість переходу може бути змінена. Для цього служать розташовані з боків лічильника кнопки £ і Щ. Щелчок на кнопці JJ збільшує встановлене значення на 0.05 с. Клацання на кнопці Ц наводить до зменшення встановленого значення на ту ж величину. Втім, користуватися цими кнопками стоїть лише для точної підгонки потрібного значення. Якщо клацнути мишею у вікні лічильника, то в нім з'явиться текстовий курсор і потрібне значення часу переходу можетбути введено з клавіатури.

Над лічильником розташована схема, яка показує, як взаємно розташовуються фрагменти при створенні переходу. При зміні часу змінюється взаємне розташування фрагментів. Довжина фрагментів пропорційна їх дійсній тривалості. Існує ще один спосіб зміни тривалості міжкадрового переходу. Потрібно захопити мишею зображення одне з фрагментів і перетягнути його потрібну сторону. Вироблюване переміщення відображується на взаємному розташуванні фрагментів, а також на лічильнику.

За умовчанням встановлюється спосіб переходу, який називається Dissolve і полягає в тому, що останні кадри попереднього фрагмента поступово стають прозорими, і крізь них проступають контури перших кадрів подальшого фрагмента. Цей прийом дуже ефектний застосуємо у багатьох випадках і часто використовується професіоналами.

Тепер коротко розглянемо представленниє в програмі способи створення міжкадрового переходу (мал. 17,29).

Хоча на перший погляд ці способи і багаточисельні, але серед них дуже багато однотипних, таких, що трохи відрізняються один від одного. У більшості своєму ці способи відносяться до розряду найпростіших.

• Cut — що найчастіше зустрічається і найбільш простий вигляд межкадроного переходу, який полягає в тій, що кінець попереднього фрагмента просто стикуєтся з початком подальшого.

• Dissolve — цей ефект встановлюється за умовчанням, і про нього вже було розказане вищим.

• Wipe — цей ефект, який зазвичай називається "шторкою" наводить до "протягання" перших кадрів подальшого фрагмента на останні кадри попереднього фрагмента. Під цим назвою об'єднана група, що складається з 8 ефектів, які відрізняються лише напрямом переміщення шторки.

• Blinds — цей ефект нагадує розгляд зображення, що змінялося, через жалюзі, що розкриваються, з вертикальним або горизонтальним розташуванням пластин.

• Clock Wipe — це дуже цікавий ефект, при використанні якого попереднє зображення змінялося подальшим як би слідуючи за стрілкою годинника, Такий ефект часто використовують аби показати, що між подіями, що відбуваються, прошло деякий час.

• Boxes — цей ефект полягає в тому, що одне зображення замінюється іншим через безліч невеликих квадратиків, випадковим образом розташованих на зображенні.

• Center Split — цей ефект багато в чому схожий на ефект "шторка", і відрізняється від нього лише тим, що використовуються дві шторки. Є 4 варіанти, що відрізняються розташуванням шторок і напрямом їх руху.

• Spot Wipe — це цікавий і видовищний прийом полягає в тому, що в центрі останніх кадрів попереднього зображення виникає невелике кругле вікно, через яке видні перші кадри подальшого фрагмента. Вікно збільшується в розмірах поки не займе весь екран. До цієї ж групи відносяться ще дна варіанту форми вікна: трикутник і квадрат. Декілька осібно в цій групі коштує ефект, при якому вікно має форму перехрестя.

• Sliding Bands — цей ефект але багато чому схожий на ефект "шторка" дія якої розбита на два етапи: на першому етапі на останні кадри попереднього зображення "напливає" гратчаста шторка, яка на другому етапі замінюється прозорою. Цей ефект має 2 варіанти, що відрізняються напрямом руху.

• Corner Wipe — при використанні цього ефекту нове зображення "напливає" на попереднє по одній з діагоналей. Цей ефект має 4 варіанта, що відрізняються напрямом рухи

У п'ятій версії програми кількість міжкадрових переходів декілька збільшено і вони стали всілякішими, зокрема, з'явилося декілька варіантів переходу, відомого під назвою "дверці" (ряс. 17,30).

Для тога аби використовувати один з наявних міжкадрових переходів потрібно просто перетягнути його мишею на демонстраційне вікно на панелі управління режимом. Способом, описаним вище, слід встановити тривалість переходу. Тепер можна проглянути, як це буде виглядати на екрані. Для цього досить клацнути на кнопці Play jj на панелі управління цифровим магнітофоном. Якщо ви захочете повторити перегляд, то перед цим необхідно повернутися в начло переходу. для чого слід клацнути на кнопці First Frame Щ. Для багатократного перегляду доцільно скористатися кнопкою зациклення Loop ffl.

Якщо в результаті перегляду доачество виконаного міжкадрового переходу виявиться не прийнятним, то потрібно шукати нові варіанти. Клацніть на кнопці Remove — створений перехід буде видалений і програма буде підготовлена для роботи над новим варіантом.

Якщо ж якість виявляється задовільною, і роботу по створенню даного міжкадрового переходу можна вважати завершеною, то слід клацнути на кнопці Apply.

Це дозволяє застосувати створений міжкадровий перехід і одночасно забезпечить вихід з включеного режиму роботи. Тепер на монтажному столі виконаний перехід буде відмічений його піктограмою.
Замість того аби використовувати кнопку Apply, можна клацнути правою кнопкою миші в будь-якому місці переглядового екрану і в тому, що відкрився контекстному меню вибрати пункт Apply.

Для виходу з цього режиму роботи слід клацнути на кнопці Close.
Не слід думати, що тепер можна проглянути первий фрагмент, а за ним другий фрагмент, сполучений з першим створеним переходом. Створений міжкадровий перехід доки існує лише у вигляді окремого фрагмента створюваного відеофільму. Справжнє об'єднання фрагментів в ціле станеться після вживання процесу рендерінга про яке було розказане вищим.


Звукові складові відеофільму

Звукові складові відеофільму можна розділити на три категорії: • мова. • музика. • шуми. Особливістю звуку у відеофільмі є його більш менш точна прив'язка до зображення (синхронізація). Неспівпадання звуку і...

Програма jetaudio

Програма прекрасно оформлена, дуже зручна в роботі, має велика кількість всіляких функцій, чудово відтворює звук. Програма розроблена компанією Jetaudio, Inc. Установка програми на жорсткий диск відбувається швидко і безпроблемно. Після...

Режим Редагування

Режим Редагування є основним — саме а цьому режимі відбувається монтаж відеофільму. Для того, щоб перейти в цей режим, потрібно клацнути на відповідній кнопці вибору режиму. Робоча область складається з...
Установка і запуск програми

Установка програми на жорсткий диск не має яких-небудь особливостей, відбувається досить швидкий, і, як правило, без проблем. 1. Після запуску настановної утиліти на екран монітора виводиться вікно з вітанням -...




Облако тегов

wipe відрізняються вікно ефект зображення кадри клацнути кнопці міжкадровий міжкадрового мишею напрямом перехід переходу подальшого полягає попереднього режиму створення фрагмента

Збереження проекту

Робота над монтажем відеофільму може продовжуватися не один день тому спочатку зупинимося на питаннях, пов'язаних із збереженням виконаної роботи на час перерви. Виконаєте з меню команду Файл, і в переліку,...
Починаємо відеомонтаж

Процес відеомонтажа починається із створення проекту — так називається файл, призначений для збереження виконаної роботи. При запуску програми новий проект створюється автоматично. Спершу слід перенести потрібні відеозображення з Альбому в...
Відео мікс