Відео мікс

Розробка і створення свого відео. Професійна обробка відео
ГоловнаОсновні відомості про програмуText Animator — створення титрів

Text Animator — створення титрів

Цей режим призначений для створення всіляких текстових написів. Напис може бути на однобарвному фоні, на нерухомому зображенні і на двіжущем-
ся зображенні. Перш, ніж приступити до створення напису, вибраний фон, окрім однобарвного, має бути перенесений на переглядовий екран.

1. Перш за все, необхідно встановити атрибути шрифту, який буде використаний для напису. Для этого потрібно клацнути на кнопці Font і в однойменному діалоговому вікні, що відкрилося, вибрати назву шрифту, його розмір, стиль зображення, розміщення на екрані (мал. 17.25).

2. Клацніть мишею у вікні для введення і редагування тексту, і після появи в нім текстового курсора приступите до набору тексту. При наборі і редагуванні тексту слід використовувати загальноприйняті прийоми роботи в будь-якому текстовому редакторові. Для того, щоб побачити набраний текст на переглядовому екрані, слід клацнути мишею в будь-якому місці цього екрану.

3. Для того, щоб вибрати колір шрифту слід клацнути на кнопці Text Color, яка забарвлена у встановлений колір (за умовчанням він чорний). У невеликому діалоговому вікні, що відкрилося, можна вибрати один З пропонованого набору кольорів. Якщо жоден із запропонованих кольорів не личить, то слід клацнути на кнопці More з тим, аби відкрити діалогове вікно Колір, в якому вибір набагато ширший. Якщо ж і середовищи нового набору кольорів не знайдеться відповідного, то слід клацнути на кнопці Визначити колір, що дозволить синтезувати будь-який можливих кольорів (мал. 17.26).

4. Для вибору кольору фону, на якому розміщується напис (у тому випадку, якщо для фону не використовується зображення), слід клацнути на кнопці Background Color. Це приведе до відкриття вже знайомого вікна для вибору кольору.

Після того, як текст оформлений, можна приступити до налаштування деяких ефектів, які можуть супроводжувати показ тексту.

Можна встановити момент початку його показу, а також тривалість показу. Для цього потрібно клацнути на кнопці Start і перемістити повзунок, розташований на
панелі лічильників, в положення, де повинен з'явитися напис. Потім потрібно клацнути на кнопці Mark Start. Після цього потрібно клацнути на кнопці Finish і пересунути повзунок в положення, де напис повинен зникнути з екрану, а потім клацнути на кнопці Mark Finish. Під повзунком з'явиться тонка чорна лінія, яка показує положення написи відносно початки файлу, а також її тривалість.

У програмі передбачена можливість зміни прозорості написи, що робить можливим реалізувати ефект поступового появи напису і поступового її видалення.

Міра прозорості напису регулюється повзунком від положення Solid (напис повністю непрозорий) до положення Transparent (напис повністю прозорий). Комбінуючи значення прозорості в трьох точках її показу, можна створити декілька варіантів поступово напису, що з'являється і зникаючій.

Для управління рухом тексту призначений квадрат Position розбитий на дев'ять клітинок. Кожна клітинка відповідає певній фазі руху. Налаштування виробляється на початку середині і конне рухи. Так, наприклад, якщо при налаштуванні начальний фази клацнути мишею на крайній лівій клітинці в середньому ряду, при налаштуванні середньої фази клацнути в центрі, а при налаштуванні фінішної фази клацнути на правій клітинці в середньому ряду, то при перегляді ви побачите напис, рухомий в середній частині екрану зліва направо. Аналогічним чином можна набудувати самі всілякі траєкторії руху тексту по екрану.

Якщо текст складається з декількох рядків, то з'являється ще одна можливість, Текст можна представити у вигляді єдиного блоку і тоді встановлені налаштування будуть застосовані до всього тексту в цілому. Для цього перемикач має бути встановлений в положення All Lines together. Проте, можна кожен рядок розглядати відособлено. Для цього перемикач має бути встановлений в положення One Line at а Time. Це дозволяє здійснювати досить хитромудрі переміщення тексту.

Призначення кнопок Apple, Remove і Close аналогічно розглянутому вище.
Хотя набір засобів для створення написів не дуже великий, комбінуючи їх в різних поєднаннях можна в значній мірі різноманітити отримуваний ефект і створювати досить цікаві тексти у фільмі.

На жаль, ці можливості декілька обмежуються відсутністю в наборі шрифтів таких, які б мали оригінальне зображення і підтримували кирилицю. Тому при підготовці російських текстів доводиться використовувати стандартні шрифти (Arial, Times New Roman).

З цього положення можна знайти декілька виходів. По-перше, можна доуста-новіть кирилічні шрифти з оригінальним зображенням. Набори таких шрифтів зустрічаються на компакт-дисках. Зазвичай на диску представлена дуже велика кількість шрифтів, і аби полегшити і прискорити їх перегляд і вибір потрібного, доцільно скористатися одній з програм для роботи з шрифтами, наприклад, Font See.

По-друге, можна підготувати надпісь в одній з призначених для цих цілей програм, наприклад Cool 3d. При цьому потрібно пам'ятати, що такий напис буде збережений у форматі *.a\i, і повинна вставлятися у відеофільм як відеофрагмент.

Є і ще один спосіб, який полягає в створенні мальованою написі в якому або графічному редакторові. При цьому напис повинен вставлятися у відеофільм як нерухоме зображення.

Потрібно сказати, що відмічений недолік властивий не лише даній програмі, але і багатьом іншим, у тому числі і більш складним.


Додаткові функції в п'ятій версії програми

Найбільш істотні відмінності п'ятої версії програми полягають в декількох додаткових функціях, відсутніх в попередніх версіях. Найбільш значимою серед них є можливість запису відеодисків. 1. Клацніть на кнопці Author DVD [Д....

Video Editor — перегляд і редагування відеозображень

Video Editor — перегляд і редагування відеозображень На самому початку роботи ви проглянули наявний у вашому розпорядженні знятий матеріал, відібрали найбільш відповідні для створюваного відеофільму файли і перенесли їх в...

Програмні засоби для комп'ютерного відеомонтажа

Природно, що при монтажі відеофільму за допомогою комп'ютера величезну роль грають використовувані для цих цілей програми. Спеціально для потреб аматорів багатьма фірмами розроблене велике кількість програм. Серед них достатнє складні,...
Використання спеціальних ефектів

Описані нижче перетворення звукового файлу виробляються з допомогою функцій, які зосереджені в команді Transform. Для здобутті до них доступу, потрібно виконати команду Transform, і в переліку, що відкрився, вибрати необхідний...
Облако тегов

вікні вибрати встановлений екрану зображення клацнути кнопці колір кольорів мишею набору налаштуванні напис показу положення прозорості створення тексту фази шрифту

Envelope

Цей ефект дозволяє створювати що амплітудну огинає сигналу тобто встановлювати закономірність, відповідно до якої буде змінюватися гучність звучання фонограми у міру її програвання. Та, що амплітудна огинає може бути створена...
Вживання відеоефектів

В програмі передбачена можливість вживання великого кількості різних відеоефектів. 1. Виділите відеофрагмент, до якого має бути застосований відеоефект. 2. Клацніть на кнопці Додати ефект до відеокліпа ||g. У переліку ефектів...
Відео мікс